PE-1806PFB600ST
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PE-1806PFB600ST PDF
Type Description
Series:PFB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Package / Case:1806 (4516 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)