BLM18BB121SH1D
Description
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603
DataSheet
BLM18BB121SH1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM18
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Differential Mode - Single
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):-
DC Resistance (DCR) (Max):-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)