MFBW1V2012-801-R
Description
FIXED IND 800 800MA 0805
DataSheet
MFBW1V2012-801-R PDF
Type Description
Series:MFBW1V2012
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:800 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)