Z0603C121APMST
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
POWER LINE FERRITE CHIP BEAD 120
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
Z0603C121APMST PDF
Type Description
Series:Z-PMS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2.7A
DC Resistance (DCR) (Max):35mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)