BLM02PX330SN1D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 01005 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BLM02PX330SN1D PDF
Type Description
Series:BLM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):550mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.009" (0.22mm)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)