Z0603C331CSMST
Description
SIGNAL LINE EMI FERRITE CHIP BEA
DataSheet
Z0603C331CSMST PDF
Type Description
Series:Z-SMS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):850mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)