BKP1005EM300-T
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
DataSheet
BKP1005EM300-T PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2.2A
DC Resistance (DCR) (Max):35mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)