MFBM1V1005-201-R
Description
FIXED IND 200 700MA 0402
DataSheet
MFBM1V1005-201-R PDF
Type Description
Series:MFBM1V1005
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)