ILAS1206ER102V
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 4LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
ILAS1206ER102V PDF
Type Description
Series:ILAS-1206
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):750mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)