MFBW1V3216-202-R
Description
FIXED IND 2000 300MA 1206
DataSheet
MFBW1V3216-202-R PDF
Type Description
Series:MFBW1V3216
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):700mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)