ILBB0805ER170V
Description
FERRITE BEAD 17 OHM 0805 1LN
DataSheet
ILBB0805ER170V PDF
Type Description
Series:ILBB-0805
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:17 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):60mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)