MMZ0603D560CTD25
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CHIP BEADS FOR AUTOMOTIVE, FOR G
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MMZ0603D560CTD25 PDF
Type Description
Series:MMZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:56 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):950mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)