NFZ15SG151SN11D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
0402 (1005) 150OHM (TYP.) 1000MA
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
NFZ15SG151SN11D PDF
Type Description
Series:NFZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)