MMZ1005AFZ181VT000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MMZ1005AFZ181VT000 PDF
Type Description
Series:MMZ-V
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:180 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.6Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)