PE-0603PFB121ST
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PE-0603PFB121ST PDF
Type Description
Series:PFB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):50mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)