BLM03BD471SN1D
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0201 1LN
DataSheet
BLM03BD471SN1D PDF
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):215mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)