MMZ1608S121CTAH0
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
DataSheet
MMZ1608S121CTAH0 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):150mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.030" (0.75mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)