BLM21BD151SN1D
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
DataSheet
BLM21BD151SN1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM21
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.057" (1.45mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Z0603C601FSMST
Z0603C601FSMST
SIGNAL LINE EMI FERRITE CHIP BEA
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
NFZ5BBW141LZ10L
NFZ5BBW141LZ10L
FERRITE BEAD 140 OHM 2020 1LN
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER
BLM21BD151SN1D
BLM21BD151SN1D
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM