MMZ2012D121BTD25
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MMZ2012D121BTD25 PDF
Type Description
Series:MMZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)