MAF1608FAD151CT000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MAF1608FAD151CT000 PDF
Type Description
Series:MAF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.1A
DC Resistance (DCR) (Max):130mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)