BKP0603HM100-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0201 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BKP0603HM100-T PDF
Type Description
Series:BK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.3A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)