NFZ2MSM601SN10L
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0806 1LN
DataSheet
NFZ2MSM601SN10L PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, NFZ2MSM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):46mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)