MFBW1V2012-601-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 600 1500MA 0805
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MFBW1V2012-601-R PDF
Type Description
Series:MFBW1V2012
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)