NFZ2MSD301SZ10L
Description
EMI FILTER SMD 300OHM INFOTMT, A
DataSheet
NFZ2MSD301SZ10L PDF
Type Description
Series:NFZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):3.8A
DC Resistance (DCR) (Max):26mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.047" (1.20mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)