MFBM1V1005-102-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1000 300MA 0402
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MFBM1V1005-102-R PDF
Type Description
Series:MFBM1V1005
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):650mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)