BLM15HG102SH1D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
DataSheet
BLM15HG102SH1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.1Ohm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)