GMLB-201209-0150A-N8-RU
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
DataSheet
GMLB-201209-0150A-N8-RU PDF
Type Description
Series:GMLB-201209-A
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)