BLM21BB151SH1D
Description
FERRITE CHIP 150 OHM 0805
DataSheet
BLM21BB151SH1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM21
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Differential Mode - Single
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):-
DC Resistance (DCR) (Max):-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.057" (1.45mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)