BLM18EG601SN1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
DataSheet
BLM18EG601SN1D PDF
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):350mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)