LI0603D301R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
LI0603D301R-10 PDF
Type Description
Series:LI
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):350mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)