BK2125HS102-TV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BK2125HS102-TV PDF
Type Description
Series:BK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)