MH3261-471Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
MH3261-471Y PDF
Type Description
Series:MH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1A
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)