EMI1806R-105
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1806 1LN
DataSheet
EMI1806R-105 PDF
Type Description
Series:EMI1806R
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1806 (4516 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)