EMI1206R-200
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 200 OHM 1206 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
EMI1206R-200 PDF
Type Description
Series:EMI1206R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)