BLM21SP700BH1D
Description
FERRITEBEAD SMD Z100MHZ=70OHM 6A
DataSheet
BLM21SP700BH1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM21
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:70 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)