BLE18PK100SN1D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FB SMD 0603INCH 10OHM NONAUTO SM
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BLE18PK100SN1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLE18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):8mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)