EMI1206R-800
Description
FERRITE BEAD 800 OHM 1206 1LN
DataSheet
EMI1206R-800 PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:800 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)