BLM18EG601SZ1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
DataSheet
BLM18EG601SZ1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM18
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):350mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)