BLM03HD102SZ1D
Description
FERRITE BEAD 1000 OHM 0201 1LN
DataSheet
BLM03HD102SZ1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM03
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:-
Current Rating (Max):120mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.9Ohm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)