BLM15EG121SZ1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
DataSheet
BLM15EG121SZ1D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, BLM15
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):95mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)