PMH1812-121
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PMH1812-121 PDF
Type Description
Series:PMH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)