PMC0603-202
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 2 KOHM 0603 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
PMC0603-202 PDF
Type Description
Series:PMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):50mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.032" (0.80mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)