MP0315-2B0
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FERRITE PLATE 8MMX8MMX2MM
Catalog
Ferrite Disks and Plates
DataSheet
MP0315-2B0 PDF
Type Description
Series:MP
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Ferrite Plate
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)