FN3311-2300-99-C16-R55
Description
LINE FLTR 520/300VAC 2.3KA CHASS
DataSheet
FN3311-2300-99-C16-R55 PDF
Type Description
Series:FN 3311
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:520V, 300V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:2.3 kA
Frequency - Operating:60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, cURus, ENEC
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C