FN2410-45-33
Description
LINE FILTER 250VAC 45A CHASS MNT
DataSheet
FN2410-45-33 PDF
Type Description
Series:FN 2410
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Single Phase
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:45 A
Frequency - Operating:DC ~ 400Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C