B84143V0016R229
Description
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
DataSheet
B84143V0016R229 PDF
Type Description
Series:B84143V
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:16 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C