RP415-160-1000-W
Manufacturer
Astrodyne TDI
VIGOR # :
Description
3PH WYE COMPACT SNGL STAGE PWR L
Catalog
Power Line Filter Modules
DataSheet
RP415-160-1000-W PDF
Type Description
Series:RP415
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Wye)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:160 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C