B84143V0025R229
Description
LINE FILTER 25A CHASSIS MOUNT
DataSheet
B84143V0025R229 PDF
Type Description
Series:B84143V
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Three Phase (Delta)
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520 V
Current:25 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:cURus
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Inductance:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT