FN258-42-07
Description
LINE FILTER 42A CHASSIS MOUNT
DataSheet
FN258-42-07 PDF
Voltage - Rated AC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):480 V
Current:42 A
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C