AMI-M11J-6-10-B
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
DataSheet
AMI-M11J-6-10-B PDF
Type Description
Series:*
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:6 A
Frequency - Operating:50/60Hz
Applications:General Purpose
Approval Agency:-
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Threaded Post (8-32)
Inductance:495µH